گفتگوی آنلاین

نام خود را وارد کنید:
شروع چت !
ارسال

مصوبه آماده !؟؟؟

به طور کلی مصوبات آماده در حال حاضر واژه ایست که میتوان گفت در زبان افرادی که به قول خودشان مشاور تسهیلات بانکی هستند به راحتی میچرخد در صورتی که مصوبات بانکی مدتهاست که دیگر صادر نشده است.

لازم به ذکر است طی سالهای گذشته در دولت قبلی مصوباتی از سوی دولت جهت  تامین سرمایه برای پیشرفت صنعتگران, تولید کنندگان و همچنین کشاورزان و دامداران اختصاص یافت و این مصوبات در اختیار بانک مرکزی آنهم با نظارت مستقیم دولت قرار گرفت .روند کاربه این صورت بود که ابتداکارگروه ذیصلاح( بعنوان مثال: برای صنعتگران وزارت صنعت و معدن ) ، سپس کارگروه استانداری هر استان ونیز بانک در صورت موافقت هر سه کارگروه به بانک عامل برای پرداخت تسهیلات مصوبه ای صادر میشد که در اینصورت بعد از دریافت اسناد مورد نیاز از سوی هر سه کارگروه ، اسناد ترهینی از سوی بانک عامل مطالبه و پس از ترهین وثیقه ،تسهیلات پرداخت میشد. درحالی  که از پرداخت چنین تسهیلاتی سالها میگذردو بعضا افراد ساده لوح با امید به آنکه بتوانند تسهیلاتی با سود کم و بازپرداخت بلند مدت دریافت کنند گرفتار افراد سود جو میشوند وآنها نیزبا وعده پرداخت تسهیلاتی با سود12%، 14% ویا حتی 4%  و بازپرداختهای بلند مدت ، وجوهاتی دریافت میکنند . لازم به یاداوری است که این مصوبات دیگراز سوی دولت کنونی پرداخت نمیشود، مگردرموارد بسیار خاص با  داشتن طرحی بی نظیر  مشروط به اینکه این تسهیلات در طرح موردنظر به کار گرفته شود آنهم در چندین بخش با نظارت مستقیم کارشناسان برای اطمینان از اینکه بخش دریافتی اول در خود طرح هزینه شده است.  البته باید گفت که این مصوبات بسیار نادراست  و با دوندگی زیاد طی ماهها و یا سالها تخصیص داده میشود که به تعبیری باید گفت دیگراین نوع مصوبات  آن هم با سودهای ذکر شده و بازپرداخت بلندمدت وجود خارجی ندارد . پس ساده لوح نباشید و گول افراد سود جو و فرصت طلبی را  که مدعی هستند چنین مصوباتی  دارند  و یا با فلان مسئول ارتباط دارند نخورید. لازم به ذکر است که مصوبات سالهای گذشته هم مربوط به همان سالهای قبل بوده و در دستور کار سال جدید دیگر نیست.

قابل ذکر است که موسسات مالی و اعتباری از این قضیه مبرا هستند .زیرا در مصوبات بانکهای دولتی تامین کننده ی سرمایه دولت است که آنهم برای مشاغل خاص جهت  بالا بردن سطح تولید و کارآفرینی است. در صورتی که برای دریافت تسهیلات از موسسات خصوصی و مالی و اعتباری کافیست سرپرست منطقه با درخواست شما موافقت کرده و به مسئول اعتبارات ثابت شود شما مشتری خوب با پرینت حساب مناسب هستید و توانایی برگرداندن تسهیلات را دارید( برای اطلاعات بیشتر برای تکمیل پرونده کلیک کنید) آنگاه  پس از موافقت سرپرست و هیئت مدیره موسسه ، ملک شما برای قیمت گذاری کارشناسی شده و سپس برای ترهین به محضر معرفی میگردد و محضر بعد از گرفتن استعلامات مورد نیاز مثل شهرداری ، دارائی  و ثبت , وثیقه شما را در ترهین موسسه در آورده و پس از آن تسهیلات به شما با سود توافق شده پرداخت میگردد پس میتوان گفت در موسسات مالی و اعتباری هم چیزی به عنوان مصوبه آماده وجود ندارد چرا که تمام مراحل اخذ تسهیلات در سه مرحله آنهم با مدارک و مصوبات داخلی که نزد خود موسسه میماند انجام میشود و نامه ای به مشتری به عنوان مصوبه تحویل نمیدهند و عملا شاید هیچ برگه ای به غیر از نامه ترهین به مشتریان خود ندهند ، در برخی از موسسات حتی نامه کارشناسی هم از طریق کارتابل کارشناس به اطلاع مشتری رسانده  میشود و کارشناس هم در نامه ای سربسته از طریق نامه رسان مخصوص موسسه ,  گزارش کارشناسی را به نظر مسئولین ذیصلاح  میرساند.

 

نویسنده :مهندس پژمان

ارتباط با نویسنده

Website Design Copyright © 2012-2014, WebRaya Web Design. All Rights Reserved.
Visits: 1303772
Visitors online: 8